Kraków — bilety PKP

Kraków oferuje połączenia kolejowe z większością miast w Polsce. Są to m.in.:  połączenia szybkimi pociągami Pendolino z Warszawą i Gdańskiem oraz połączenia międzynarodowe Intercity z Wiedniem, Pragą, Budapesztem oraz Lwowem. Położony w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta Dworzec Główny sprawia, że od razu po przyjeździe  do Krakowa możemy rozpocząć zwiedzanie! Przyjazd pociągiem do Krakowa to także doskonała alternatywa dla samochodu. Do najpopularniejszych połączeń kolejowych z Krakowa należy podróż pociągami PKP Intercity i Pendolino Kraków — Warszawa. Podróż pociągiem zgodnie z rozkładem jazdy zajmuje niecałe 2 godziny i 30 minut na odcinku 288 kilometrów, podczas gdy przejazd tego samego odcinka samochodem to już ponad 4 godziny. Pociąg to również większy komfort, możliwość pracy czy zjedzenia posiłku. Dlatego zachęcamy do skorzystania z Internetowego rozkładu jazdy, sprawdzenia oferty przejazdów Intercity, Pendolino i TLK oraz wyboru najlepszego połączenia dla siebie.

Podróż pociągiem z Warszawy do Krakowa

Podróż szybkimi pociągami PKP Intercity i Pendolino z Krakowa do Warszawy zajmuje około 2 godzin i 20 minut na odcinku 293 kilometrów. Połączenia kolejowe między Krakowem, a Warszawą są częste, a ceny biletów kolejowych uzależnione od rodzaju pociągu. Na linii Kraków — Warszawa kursują pociągi PKP Intercity, Pendolino i TLK.

Bezpośrednie połączenia kolejowe Kraków — Warszawa

Kraków posiada bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawą. W ciągu tygodnia oraz podczas weekendów na linii Kraków — Warszawa kursuje ponad 20 bezpośrednich pociągów dziennie

Jak długo zajmuje podróż pociągiem między Krakowem, a Warszawą?

Czas podróży koleją  pomiędzy Krakowem, a Warszawą zależy od wybranego typu pociągu:

Podróż pociągiem Pendolino na linii Kraków — Warszawa trwa ok. 2 godziny 20  min

Podróż pociągiem Intercity na linii Kraków — Warszawa trwa ok. 2 godziny 50  min

Podróż pociągiem TLK na linii Kraków — Warszawa trwa ok. 3 godzin.

Godziny odjazdów i rozkład jazdy pociągów

Pełny rozkład jazdy pociągów PKP na połączenie Kraków Główny  — Warszawa Centralna dostępny jest w serwisie EuroPodróże.pl.

W tygodniu oraz w weekendy najwcześniejszy, bezpośredni pociąg do Warszawy odjeżdża z Krakowa o 00:46, a ostatni o 21:30. Pociągi odjeżdżają z częstotliwością około co godzinę. 

Kraków Główny – Szczecin Główny

Kraków Główny – Opole

Kraków Główny – Opole Główne

Kraków Główny – Łódź

Kraków Główny – Łódź Fabryczna

Kraków Główny – Zakopane

Kraków Główny – Kielce

Kraków Główny – Tczew

Kraków Główny – Berlin

Kraków Główny – Toruń

Kraków Główny – Iława

Kraków Główny – Iława Główna

Kraków Główny – Zabrze

Kraków Główny – Tarnów

Kraków Główny – Oświęcim

Kraków Główny – Przemyśl Główny

Kraków Główny – Bydgoszcz Główna

Kraków Główny – Białystok

Kraków Główny – Poznań Główny

Kraków Główny – Katowice

Kraków Główny – Gdynia

Kraków Główny – Gdynia Główna

Kraków Główny – Warszawa Wschodnia

Kraków Główny – Warszawa Zachodnia

Kraków Główny – Lublin

Kraków Główny – Lublin Główny

Kraków Główny – Sopot

Kraków Główny – Gdańsk Wrzeszcz

Kraków Główny – Łódź Widzew

Kraków Główny – Gdańsk Oliwa

Kraków Główny – Warszawa

Kraków Główny – Warszawa Centralna

Kraków Główny – Kraków

Kraków Główny – Wrocław

Kraków Główny – Wrocław Główny

Kraków Główny – Gdańsk

Kraków Główny – Warszawa Śródmieście

Kraków Główny – Poznań

Kraków Główny – Malbork

Kraków Główny – Gliwice

Kraków Główny – Koszalin

Kraków Główny – Berlin HBF

Kraków Główny – Rzeszów

Kraków Główny – Olsztyn

Kraków Główny – Olsztyn Główny

Kraków Główny – Kołobrzeg

Kraków Główny – Szczecin

Kraków Główny – Częstochowa

Kraków Główny – Słupsk

Kraków Główny – Radom

Kraków Główny – Bielsko-Biała Główna

Kraków Główny – Zielona Góra

Gdańsk Główny – Kraków Główny

Kraków Główny – Bydgoszcz

 

Ile kosztuje bilet na pociąg z Krakowa do Warszawy?

Cena biletu kolejowego na połączenie Kraków — Warszawa zależy od typu pociągu oraz daty przejazdu.

Pociągi Pendolino, Intercity oraz TLK różnią się między sobą komfortem i czasem przejazdu. Ma to swoje odzwierciedlenie w cenie biletów kolejowych.

Bilety kolejowe krajowe są udostępniane w sprzedaży do 30 dni przed planowanym odjazdem pociągu. Kupując bilety z wyprzedzeniem, podróżujący mogą liczyć na duże zniżki.

Tym samym bilet na pociąg Pendolino Kraków — Warszawa kupiony z 30 dniowym wyprzedzeniem kosztuje 49 zł, a bilet kupiony 7 dni przed odjazdem pociągu kosztuje już 150 zł.

Podróżujący pociągiem z Krakowa do Warszawy mogą skorzystać również ze specjalnych promocji organizowanych przez PKP Intercity.

Kiedy zarezerwować bilet na pociąg z Krakowa do Warszawy?

Sprzedaż biletów online na połączenie Kraków — Warszawa jest możliwa tylko na przejazdy rozpoczynające się nie później niż 30 dni od aktualnej daty. Data rezerwacji ma wpływ na cenę biletu kolejowego.

Jak kupić bilet na pociąg z Krakowa do Warszawy online?

Bilet na pociąg  z Krakowa do Warszawy online można kupić używając wyszukiwarki na stronie głównej serwisu EuroPodróże.pl (link). Po otrzymaniu wyników należy wybrać dane połączenie kolejowe i przejść do formularza rezerwacyjnego, a następnie dokonać opłaty za bilet na pociąg online.  

Jak kupić bilet powrotny na pociąg z Warszawy do Krakowa?

Bilet powrotny na pociąg z Warszawy do Krakowa można kupić łącznie z biletem wyjazdowym na pociąg z Krakowa do Warszawy. Wystarczy zaznaczyć w wyszukiwarce na stronie głównej serwisu EuroPodróże.pl (link).datę wyjazdu i powrotu, a następnie kliknąć szukaj. Po otrzymaniu rozkładu jazdy pociągów należy wybrać odpowiednie połączenia i dokonać opłaty za bilety kolejowe online.

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Kraków - pkp rozkład jazdyPołożona nad Wisłą stolica województwa małopolskiego to bezapelacyjnie jedno z najpiękniejszych polskich miast położonych nad Wisłą. Historia Krakowa sięga ponad tysiąc lat, co dokumentują położone na każdym kroku zabytki. Kto był w Krakowie chociaż raz nigdy nie zapomni wrażenia, jakie zostawia wzgórze wawelskie, rozciągające się nad Wisłą. Kolejną wizytówką Krakowa jest Rynek Główny. Mierzy czterdzieści tysięcy metrów kwadratowych i jest najpiękniejszy w całej Europie (niektórzy twierdzą nawet że największy!). Warto wspomnieć, że co godzinę z wieży kościoła Mariackiego — znajdującego się na rynku — rozbrzmiewa hejnał (rozchodzi się na cztery strony świata), który w pewnym momencie urywa się, nawiązując do historii najazdów Tatarów w XIII wieku. Jako trzecie miasto w Polsce ze względu na liczbę mieszkańców, a drugie pod względem powierzchni, Kraków jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, edukacyjnym i kulturalnym. Corocznie odbywa się w mieście impreza kulturalna na bulwarach w zakolu Wisły – tzw. „Wianki”. W Krakowie znajduje się mnóstwo instytucji kulturalnych o znaczeniu ogólnopolskim, między innymi: Narodowy Stary Teatr, Muzeum Narodowe czy też Biblioteka Jagiellońska. W 1978 roku obszar zabytkowego Starego Miasta oraz Kazimierza wpisano na pierwszą listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Stolica Małopolski jest kluczowym węzłem drogowym i kolejowym.

 

Najpopularniejsze atrakcje w Krakowie
  • Sukiennice
  • Krakowski Barbakan
  • Wieża Mariacka
  • Wawel
  • Teatr im. J. Słowackiego
  • Małopolski Ogród Sztuki
  • Muzeum Czartoryskich
  • Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK
  • Dzwon Zygmunta
Dworce kolejowe w Krakowie:

Узнайте больше о скоростных европейских поездах